Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
Wyróżnienie dla zabytkowego kościoła w Nidku
19.03.2024

Wyróżnienie dla zabytkowego kościoła w Nidku

W dniu 18 marca 2024 r. w Wojsławicach (woj. łódzkie) odbyło się posiedzenie Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW).

W trakcie obrad dokonano rozstrzygnięcia naboru wniosków na wybór „Miejsc Ciekawych” w ramach Sieci Najciekawszych Wsi. Konkurs obejmował wszystkie atrakcyjne turystycznie miejsca położone na obszarach wiejskich na terenie całego kraju. Wśród wyróżnionych Miejsc Ciekawych znalazł się zabytkowy, drewniany kościół w Nidku. Zgłoszenie do udziału w Konkursie złożone zostało przez Diecezję Bielsko – Żywiecką reprezentowaną przez ks. dra Szymona Tracza - Konserwatora Architektury i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko - Żywieckiej. W uroczystości wzięli również udział Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek oraz gospodarz Sołectwa Nidek w osobie Sołtysa Tomasza Gąsienicy - Staszeczka.

Przyznane wyróżnienie stanowi docenienie wkładu wniesionego przez ostatnie lata na rzecz ratowania zabytkowego kościoła oraz uczynienie go jedną z atrakcji Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko – Żywieckiej. To również istotna rekomendacja dla zwiedzających i turystów poszukujących najciekawszych turystycznie i wartych do zobaczenia miejsc.

Galeria zdjęć

Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -
Zdjęcie -