Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
Rozpoczęcie pracy Ekodoradcy w Urzędzie Gminy w Wieprzu
12.04.2024

Rozpoczęcie pracy Ekodoradcy w Urzędzie Gminy w Wieprzu

W dniu 5.03.2024 r. Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek podpisała umowę dofinansowania na realizacje projektu pn. Uruchomienie stacjonarnego punktu obsługi mieszkańców połączonego z działalnością Ekodoradcy na terenie gminy Wieprz. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

W ramach projektu w Urzędzie Gminy w Wieprzu zatrudniony został Ekodoradca, który będzie miał za zadanie udzielać mieszkańcom bezpłatne porady o możliwościach uzyskania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Jest to program z którego mieszkańcy sfinansować mogą m.in. koszty termomodernizacji budynku, zmiany źródła ciepła, wymiany okien i drzwi, czy tez docieplenia poddasza. Pracownik prowadził będzie także  akcje informacyjno-edukacyjne w zakresie ochrony klimatu, powietrza czy też uchwał antysmogowych. W ten sposób będzie go można również spotkać na różnych wydarzeniach gminnych. Cennym nabytkiem będzie  zakupienie profesjonalnej kamery termowizyjnej dzięki, której mieszkańcy będą mogli znaleźć słabe punkty w dociepleniu swojego budynku.

 

Stacjonarny punkt obsługi mieszkańców znajduje się w budynku Urzędu Gminy Wieprz pok. nr 1 na prterze, otwarty w godzinach pracy Urzędu:

 

  • poniedziałek, środa, czwartek 7.00 – 15.00
  • wtorek 7.00 - 17.00
  • piątek 7.00 – 13.00

 

Punkt w najbliższym czasie zostanie dodatkowo wyposażony, a jego funkcjonowanie będzie opłacane ze środków europejskich, aż do 2027 r. Całkowita wartość projektu realizowanego przez Urząd Gminy w Wieprzu wyniesie: 588 192,80 zł. Z tego Unia Europejska partycypować będzie w kosztach w kwocie 499 963,88 zł. Wkład własny Gminy Wieprz wyniesie: 88 228,92 zł.