Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
Multimedialny projekt edukacyjny skierowany do dzieci
06.02.2015

Multimedialny projekt edukacyjny skierowany do dzieci

W lutym 2015 roku w Przybradzu rozpoczął się multimedialny projekt edukacyjny skierowany do dzieci.Projekt nazywa się „Poszlaki” i jest inicjatywą przygotowaną przez animatorów z Małopolskiego Instytutu Kultury we współpracy z nauczycielami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybradzu. Działania projektowe zostaną zrealizowane w ramach programu Fundacji Orange – Akademia Orange.

W lutym 2015 roku w Przybradzu rozpoczął się multimedialny projekt edukacyjny skierowany do dzieci.
Projekt nazywa się „Poszlaki” i jest inicjatywą przygotowaną przez animatorów z Małopolskiego Instytutu Kultury we współpracy z nauczycielami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybradzu. Działania projektowe zostaną zrealizowane w ramach programu Fundacji Orange – Akademia Orange.

– W trakcie trwania projektu stworzymy platformę blogową, na której zostaną umieszczone trzy zagadkowe wycieczki (questy) po Przybradzu. Ich fabuły, mechanizmy działania oraz aspekty wizualne opracują dzieci, pod opieką doświadczonych animatorów i artystów wizualnych – zapowiada koordynatorka projektu, Weronika Idzikowska.  

Partnerami projektu są, między innymi, Teatr Figur Kraków oraz Związek Polskich Artystów Fotografików z Okręgu krakowskiego. W działania twórcze zaangażuje się również policja z Andrychowa, inspirując uczestników do tworzenia fabuł o charakterze detektywistycznym.

– Projekt będzie bazował na programach i materiałach udostępnianych na otwartej licencji, sami również udostępnimy efekty naszej pracy, oczywiście zachowując warunki wymagane przez tę konkretną licencję. W naszym projekcie chcemy pokazać dzieciakom, jak, wykorzystując narzędzia cyfrowe i wizualne oraz internet, mogą wyrazić siebie samych, ale także powiedzieć coś ważnego na temat miejsca swojego życia, jego historii, mieszkańców. Zależy nam na tym, by – za pomocą fotografii, animacji, wideo, dźwięku – wypowiedziało się najmłodsze pokolenie Przybradza. Dlatego questy, które zrealizujemy razem z dziećmi, będą nie tylko wydarzać się na terenie tej konkretnej wsi, przeniesionej niejako w przestrzeń internetu, ale przede wszystkim będą dotyczyć tego, co dzieci uważają za pozytywne w miejscu swojego życia, co chciałyby rozwijać oraz w jakim kierunku, a co uznają za problematyczne i w jaki sposób chciałyby to zmienić – dodaje Weronika Idzikowska.

Rezultaty będzie można zobaczyć na żywo, w wigilię Dnia Dziecka w Przybradzu. Szczegóły wkrótce na stronie Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie www.mik.krakow.pl oraz na fb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Władysława Broniewskiego w Przybradzu.

Akademia Orange, program grantowy, w ramach którego projekt jest realizowany, wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk i włączyć ich do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promując otwartość, wykorzystanie nowych technologii, budowanie partnerstw i czerpanie z nowoczesnych form edukacji.