Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
„Lato w Teatrze”
02.07.2013

„Lato w Teatrze”

Od 8 do 21 lipca w Wiejskim Domu Kultury we Frydrychowicach, w ramach programu „Lato w teatrze”, będą się odbywać warsztaty teatralne, w których wezmą udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat z miejscowości powiatu wadowickiego.

Od 8 do 21 lipca w Wiejskim Domu Kultury we Frydrychowicach, w ramach programu „Lato w teatrze”, będą się odbywać warsztaty teatralne, w których wezmą udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat z miejscowości powiatu wadowickiego.

W trakcie spotkań z animatorami i pedagogami teatralnymi związanymi z programem „Dilettante – teatr w ruchu” Małopolskiego Instytutu Kultury, najmłodsi będą mieli okazję pracować w grupach: scenograficznej, aktorskiej, muzycznej, dziennikarsko-promocyjnej i improwizacji teatralnej, których celem będzie promowanie różnych form aktywności twórczych. Tematem przewodnim wszystkich działań będzie hasło: „Baśnie tysiąca i jednej nocy w 13 dni”.

Podczas trwania „Lata w teatrze” we Frydrychowicach zostaną uruchomione działania z pogranicza community arts. Dzięki wyjściu do mieszkańców Frydrychowic (happeningi w krajobrazie wiejskim, plakaty promujące aktywne uczestnictwo w kulturze i twórcze podejście do otaczającego nas świata, zaproszenie do współtworzenia improwizowanych baśni frydrychowickich) powstanie lokalna przestrzeń wzajemnej inspiracji i wymiany poglądów. Pokaz finałowy, zaplanowany na 21 lipca, będzie interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym dla uczestników projektu, rodzin, przyjaciół, mieszkańców Frydrychowic oraz animatorów i pedagogów teatralnych skupionych wokół Dilettante. Podczas tego spotkania zaprezentowane zostaną rezultaty dwutygodniowej pracy, będzie też Hyde Park Teatralny, czyli cztery trzygodzinne warsztaty teatralne dla dzieci i przybyłych gości. Warsztaty poprowadzą instruktorzy amatorskich grup teatralnych.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. „Lato w teatrze” jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W tym roku w projekt zaangażował się program „Dilettante – teatr w ruchu” Małopolskiego Instytutu Kultury, zajmujący się edukacją teatralną i wspieraniem amatorskiego ruchu teatralnego. Dilettante podnosi kompetencje instruktorów amatorskich grup teatralnych oraz buduje środowisko otwartych i aktywnych teatralnych pasjonatów i lokalnych animatorów.