Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść
V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych
09.09.2013

V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych

V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych "EDF TOUR 2013" już za nami. W tym roku po raz kolejny na terenie Gminy Wieprz oraz Gminy Andrychów mieliśmy zaszczyt gościć światową czołówkę w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych "EDF TOUR 2013" już za nami. W tym roku po raz kolejny na terenie Gminy Wieprz oraz Gminy Andrychów mieliśmy zaszczyt gościć światową czołówkę w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych.

Wśród zawodników nie zabrakło tak utalentowanych osób jak Arkadiusz Skrzypiński para-kolarski Mistrz Świata 2010 UCI (Baie-Comeau, CAN), aktualny Wicemistrz Świata UCI (start wspólny, Roskilde, DEN) i Mistrz Polski 2012 (jazda indywidualna na czas), piąty zawodnik Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012. Imprezę poprowadził Tadeusz Majcherek znany wielbicielom kolarstwa jako komentator Wyścigu Pokoju, czy chociażby komentator ostatniej edycji Tour de Pologne. Na starcie zjawili się również goście z zagranicy. W czwartek w Nidku odbył się I Etap Wyścigu ze startu wspólnego (dystans 12,7 km – dla każdej grupy różna ilość okrążeń od 3 do 7). W niedziele w Wieprzu zawodnicy zmagali się na pętli liczącej 5,7 km. Sprzyjająca pogoda zgromadziła na trasie wielu kibiców. Poniżej zamieszczamy link do krótkiego filmu dokumentującego to co działo się na trasie w roku ubiegłym.

IV Mistrzostwa Polski "EDF TOUR 2013" – kliknij aby zobaczyć film

Wyniki ze startu wspólnego w Nidku – kliknij

Wyniki ze startu wspólnego w Wieprzu – kliknij